2. prosince návštěva družebního sboru

z Chorvatského Omiše

Dne 3.12.2005 byla na naší zbrojnici velmi milá návštěva z družebního města Omiš z Chorvatska. Zástupci z družebního sboru nám přivezli dárečky v podobě obrazů nejen města, ale i jejich znaku. My jsme jim na oplátku připravili naše pochoutky jako jsou obložené mísy, sekaná nebo i bramborový placek. Taktéž okusili naše výborné pivo Radegast, které jim náramně chutnalo. Chorvati byli hlavně nadšeni z našich českých hasiček. Akce se velmi vydařila, protože se Chorvatům od nás vůbec nechtělo, ale nakonec stejně museli odjet zpět na hotel Jaškovská krčma. Druhý den pro ně totiž byl velmi náročný, neboť byli na několika akcích, mezi nimiž byl i koncert Karla Gotta, Lucie Bílé a dalších českých interpretů. Na závěr byli pozváni na raut. Odtud pořídili i fotky npř. s premiérem J. Paroubkem nebo zpěvákem R. Krajčem. Jelikož se jim v našem městě Havířově velmi líbilo, neodjížděli v předpokládanou neděli, ale až v pondělí.

3.prosince