Hasičský potěr přišel přivítat primátor Havířova p. Wicher…

 

  

Hasičský potěr přišel přivítat primátor Havířova p. Wicher…

 

a nejenom on, ale i náměstkyně paní Svěráková Erna, starosta SHČMS p.Richter,

starosta OSH ČMS p.Jasztrzembský, ředitel Hasičské pojišťovny p.Kuběna

a ředitel Výzbrojny požární ochrany p.Volný.

Na sedm set mladých Soptíků  z Čech,Moravy, Slezska, Slovenska a Polska bylo potěšeno tak vzácnou návštěvou na XIII.ročníku halové pohárové soutěže mladých hasičů, a zároveň XI.ročníku neoficielního mistrovství Čech. Moravy.Slezska a    Slovenska při slavnostním zahájení.

V 9 hodin se začalo soutěžit na dvou dráhách ve štafetě 4x40m, a ve vedlejší malé tělocvičně probíhala zároveň soutěž v uzlové štafetě. Tyto disciplíny probíhaly bez nějakých zádrhelů, takže v poledne byla krátká přestávka, kdy technická četa SDH Havířov Město připravila opět dvě dráhy pro štafetu dvojic.

I když z původních přihlášených 74 družstev dorazilo 67, to znamená 670mladých hasičů, po třetí hodině soutěž skončila a začaly se vypisovat diplomy a tisknout výsledkové listiny.

Chci zdůraznit, že každoročně přijíždějí s mladými hasiči starostka obce Harichovce p. Mária Auxtová, a její kolegyně z Betlanovců p.Beata Kopčáková.

V kategorii mladších zvítězilo družstvo ZŠ Nejedlého Spišská N.Ves, druhý post obsadili hasiči z Hovězího, a třetí místo připadlo Tísku.

V kategorii starších je první Dolní Bečva, druhý Tísek a na třetím místě Mistřín.

Následoval nástup a předávání velmi hodnotných cen, které předal osobně pan primátor, s našimi starosty a řediteli.

Pak dostal slovo starosta SDH Havířov Město p.Došlík Emanuel st., který je i hlavním organizátorem soutěže, poděkoval všem sponzorům bez kterých by se táto akce neuskutečnila, jednalo se o tyto sponzory: PyrexLuing Havířov, Masnica velkoobchod Těrlicko, SHČMS, HVP Ostrava, VPO Ostrava,SIEMENS-Divize Cerberus Praha, ABM Havířov, Mgr.Moždiák Ivo, ALPHA PC SCHOLL Havířov, Zelina Břetislav Havířov. Mediálně spolupracovali: Havířovsko, ELNET-MOBIL Havířov, Hasičské noviny, ČT REPORT Ostrava a Rádio Orion Ostrava. Poděkoval také členům SDH a hlavně soutěžícím, a zároveň je pozval do našeho zeleného města Havířova na 22.02.2003, kdy proběhne XIV. a XII.ročník halové soutěže.

 

                                                              Emanuel Otakar Došlík,

                                                              starosta SDH Havířov Město